Wybory za pasem

Forum jest platformą dyskusyjną dla wszystkich zainteresowanych istotnymi problemami społecznymi mieszkańców Pasłęka i okolic. Każdy może tu przedstawić swoje poglądy, które są ważniejsze niż tożsamość dyskutanta. Aby zabrać głos w dyskusji, wprowadzić temat albo komentarz, trzeba się zarejestrować. Uczestnik sam decyduje, jakie dane podaje - w portalu rejestrowane jest IP jego urządzenia oraz adres internetowy, który podał. Na zewnątrz widoczny będzie tylko jego nick. Ingerencja w wypowiedzi może dotyczyć jedynie naruszeń prawa, wulgaryzmów, rażących błędów językowych i nic więcej. Wszystkie poglądy są tolerowane na odpowiedzialność uczestników. Zapraszam - administrator: Mariusz F.
ODPOWIEDZ
Fajny
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 16, 2018 8:58 pm
Kontakt:

Wybory za pasem

Post autor: Fajny » ndz cze 17, 2018 6:47 pm

W Polsce, w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku samorządowa kampania wyborcza ruszyła w najlepsze. U nas cisza. Ale wszystko wskazuje na to, że pasłęczanie są zadowoleni ze swoich przedstawicieli: radnych, burmistrza. Z funkcjonowania urzędów i jednostek samorządu. Najbardziej chyba są zadowoleni z burmistrza i dyrektora od MOSiRu. Choć ten ostatni jest opryskliwy i toporny, to łagodzi sytuację spolegliwość, uległość i kultura osobista jego szefa. Radni raczej się nie wybijają, chociaż większość z nich stanowi wdzięczne tło dla tzw. opozycji, która mimo wszystko jak co cztery lata jest jakby coraz słabsza - pewnie nieświadomie stara się dorównać poziomem do tej szarej większości. Jednym z większych sukcesów obecnego samorządu jest z pewnością powiększenie grona honorowych obywateli Pasłęka, chociaż właśnie przez to prawie wszyscy tubylcy z każdym dniem stają się coraz bardziej honorowi. A co do radnych – oczywiście w trakcie kadencji chyba niewiele mogą zrobić, bo wtedy jest już za późno! Wszystko decyduje się właśnie przed wyborami. Może warto przemyśleć problem.

Załączam archiwalne zdjęcie między innymi jednego z naszych samorządowych czarodziejów podczas sesji RM w Pasłęku,człowieka o bogatym doświadczeniu w lokalnych organach różnego autoramentu (m.in. przewodniczący RM).
P4240413.JPG

Czegopis
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 15, 2018 1:22 am
Kontakt:

Nie masz burmistrza ponad Wiesława

Post autor: Czegopis » czw lip 05, 2018 12:41 am

Skoro już o wyborach mowa, nie uważam, żeby ktokolwiek mógł pokonać pana Wiesława. Pan Wiesław jest i będzie kandydatem wszystkich opcji politycznych, włącznie z PIESEM. Nie na darmo nasz czołowy działacz PIS został powieszony w sali Rycerskiej na ścianie wśród wizerunków innych mniej lub bardziej honorowych obywateli naszego GRODU. Może ten, nieodbiegający od normy swoich współplemieńców partyjnych, pani Pawłowicz, Ziobry, Maciarewicza, Pięty, Piotrowicza, CZŁONEK tego ugrupowania będzie oficjalnie popierał jakiegoś papierowego kandydata, to i tak - jak zawsze -ostatecznie wesprze - może po wielkiemu cichu albo tylko po cichu - farbowanego pisiaka z serca, duszy, natury, usposobienia, charakteru oraz, co zostaje wymienione na końcu, ale jest nie mniej ważne - INTELIGENCJI.
Kto by tam nie miał rekomendacji naszego lokalnego notabla pisiarowskiego, warto wiedzieć kto zacz. Myślę, że najlepiej rysuje tę postać projekt laudacji sprzed 5 lat, skradziony ze strony e-paslek.pl. Moim zdaniem wygra wybory ten, kto uzyska poparcie tego pana:
Projekt laudacji na część Sławomira Sadowskiego

Fajny
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 16, 2018 8:58 pm
Kontakt:

Wszyscy honorowi

Post autor: Fajny » czw lip 05, 2018 11:46 pm

Pan senator i pan J. Arno W. są bliskimi kolegami. Obaj historycy są też honorowymi obywatelami Pasłęka, chociaż bodajże największym osiągnięciem pierwszego jest to, że widział jak podczas zamieszek w roku 1970 płonął komitet wojewódzki PZPR, ten drugi zaś wsławił się tym, że był osobowym źródłem informacji dla SB. Poza tym są to ludzie życzliwi, sympatyczni i zupełnie nieszkodliwi. Z inicjatywy burmistrza zostali honorowymi obywatelami Pasłęka, bo widocznie tak wypadało albo pasowało do jakiejś chorej, choć spójnej politycznej strategii.
Pan Arno ostatnio przestał być nauczycielem akademickim, tzn. profesorem uczelnianym i być może przestanie być doktorem habilitowanym, ponieważ wznowiono mu przewód habilitacyjny, o czym tutaj: powrót do przeszłości . Chodzi o korzystanie z niedozwolonych zapożyczeń w czasach, gdy nie znano zaawansowanych metod wykrywania plagiatów.
Nikt nie jest święty, a pośród honorowych obywateli takich ze świecą szukać. Jesteśmy tylko ludźmi i pewnie żadnych cofnięć honorowych obywatelstw nie będzie.

SPEC
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 4:29 am
Kontakt:

Re: Wybory za pasem

Post autor: SPEC » pn wrz 10, 2018 4:45 am

Pan Arno był promotorem tytułu dla Napoleona.Takich mamy czasami doktorów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości